Doświadczony partner i dostawca na rynki skandynawskie

Usługi

FRACHT DROGOWY

Transport drogowy towarów jest kluczową usługą wykonywaną przez Imex Logistics Sp. z o.o.
Zajmujemy się organizacją transportów drobnicowych (LTL) jak i całopojazdowych (FTL) na terenie kraju oraz całej Unii Europejskiej.
Organizujemy przewóz ładunków niezależnie od gabarytów, wagi przesyłki oraz indywidualnych potrzeb Klientów.
Jesteśmy wysoce wyspecjalizowani w transporcie przesyłek pomiędzy Polską a Skandynawią (Szwecja, Dania, Norwegia). Na tej trasie uruchomiona jest gałąź stałych exp/imp połączeń, która zapewnia możliwość codziennych odbiorów/dostaw towarów.
Wszelkie transporty organizowane są w oparciu o tabor własny oraz tabor kontraktowy z niezależnymi Przewoźnikami.

 

MAGAZYNOWANIE

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów uruchomiona została usługa magazynowania towarów. Magazyn mieszczący się w Śremie, przy ul. Rolnej 1, znajduje się pod stałą ochroną i monitoringiem, co zapewnia wysokie bezpieczeństwo towaru naszych Klientów. Pracuje 24h na dobę/ 7 dni w tygodniu, dzięki czemu przyjęcia i wydania towaru mają zakres optymalny.
Magazyn w Śremie jest bazą, skąd dokonywane są wszelkie usługi logistyczne, stworzone na potrzeby własne Firmy jak i Klientów.
Świadczymy usługi z zakresu rozładunku, przeładunku, paletyzowania towarów oraz składowania towarów.

 

OBSŁUGA CELNA

Opierając się na długoletnim doświadczeniu i zdobytej wiedzy zapewniamy pełen profesjonalizm w zakresie obsługi celnej przesyłek.
Kompleksowa obsługa celna przesyłek, które wymagają dokonania odpraw celnych lub udzielenia gwarancji na tranzyt są realizowane przez działające we współpracy z Nami Agencje Celne w Świnoujściu, Malmo, Kopenhadze i Stromstad.
Obsługujemy także pozaunijny ruch towarowy, w szczególności w relacjach norweskich. Gwarantujemy usługi celne w oparciu o rzetelne Agencje Celne, które dokonują odpraw zarówno w imieniu Naszym jak i Naszych Odbiorców i Nadawców.

 

DORADZTWO W ZAKRESIE PRZEWOZU ADR

Imex Logistics Sp. z o.o. spełnia wszystkie wymagania dot. przewozu materiałów niebezpiecznych, wynikające z umowy europejskiej o transporcie ADR.
Wszyscy Nasi kierowcy oraz pozostali pracownicy odpowiedzialni za transport materiałów niebezpiecznych uczestniczą w okresowych szkoleniach w zakresie procedur postępowania, a także zagrożeń występujących podczas przewozu towarów niebezpiecznych.
Nasza flota posiada niezbędne, wymagane wyposażenie, dzięki czemu przewóz towarów ADR jest wykonywany zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.