Widocznie, bezpieczniej
Nasz Kierowca recenzował nowego MANa TGX dla Trucker's World!

Nasz Kierowca recenzował nowego MANa TGX dla Trucker's World!

Jako kierowca ciężarówki Wiktor często i długo przebywa w drodze; niektóre z jego tras prowadzą na przykład na północ Norwegii. Komfort odgrywa ważną rolę:  szczególnie ważne jest dla niego, by móc przyjąć wygodną pozycję podczas jazdy – to coś, co szczególnie podoba mu się w nowym MAN TGX:

„To wspaniale, że w nowym samochodzie MAN mogę ustawić kierownicę dokładnie do swoich potrzeb. Przyjęta postawa siedząca nie męczy mnie nawet na dłuższych trasach”.

Na pochwałę zasługuje jego zdaniem także system MAN Smart Select, umożliwiający praktyczne sterowanie licznymi funkcjami w kabinie kierowcy za pomocą przycisku obrotowego. Dla osoby, która przemierza długie trasy, ważnym partnerem jest także utrzymujący odpowiedni odstęp między pojazdami tempomat MAN Cruise Control, z którym trudno byłoby mu się już rozstać: „MAN Cruise Control doskonale sprawdza się na długich przejazdach po autostradach”, potwierdza Wiktor.

Nowe miejsca, nowi ludzie – każdy dzień jest inny

Zanim Wiktor został kierowcą, próbował pracy w innych zawodach. „Czułem się źle, kiedy musiałem spędzać osiem godzin dziennie w jednym miejscu”, wspomina. „Dzięki tej pracy każdego dnia jestem gdzie indziej i nie ma możliwości, że wkradnie się rutyna”.

Decyzję, by samemu zasiąść za kierownicą pojazdu ciężarowego, Wiktor podjął po tym, jak towarzyszył koledze jako pasażer. Była to decyzja, której nigdy nie żałował: „Tak, siedzenie za kierownicą to mój wymarzony zawód!”

„Wielu moich kolegów ze szkoły także pracuje jako kierowcy i często spotykamy się na trasie”. Poza tym w swojej pracy każdego dnia spotyka nowych ludzi. Relacje międzyludzkie odgrywają ważną rolę także w firmie, dla której pracuje: „Kiedy zacząłem pracować w Imex Logistics, każdy oferował mi pomoc i poradę. Doświadczeni kierowcy dawali mi swoje numery, żebym mógł zadzwonić w razie problemów. Podobnie postępuje kierownictwo. Można zawsze zadzwonić i poprosić o pomoc. Mamy świetny zespół, w którym troszczymy się o siebie nawzajem”. Tak samo, jak w przypadku MAN TGX, także przy wyborze pracodawcy Wiktorowi udało się znaleźć odpowiedniego partnera.

 

[Tekst zaczerpnięty ze strony www.man-truckers-world.pl. Oryginalny tekst dostępny jest pod tym linkiem: http://bityl.pl/Zjynb ]