Usługi

Usługi

Usługi
Fracht Drogowy

Fracht Drogowy

Fracht drogowy określa w transporcie przewóz towarów, przewożony towar lub wynagrodzenie dla Przewoźnika za dostarczony ładunek. Pojęcie to wywodzi się z transportu morskiego. Obecnie jednak funkcjonuje również w  odniesieniu do innych gałęzi transportu.

Nasza firma zajmuje się frachtem drogowym, a dokładniej organizacją transportów drobnicowych (LTL) jak i całopojazdowych (FTL), na terenie naszego kraju oraz krajów całej Unii Europejskiej.

Organizujemy przewóz ładunków niezależnie od gabarytów, wagi przesyłki oraz indywidualnych potrzeb naszych Klientów.

Jesteśmy ukierunkowani w szczególności na transport przesyłek pomiędzy Polską, a Skandynawią (Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia). Na tej trasie uruchomiona jest gałąź stałych exp/imp połączeń, która zapewnia możliwość codziennych odbiorów i dostaw towarów.

Wystkie frachty drogowe realizujemy w oparciu o tabor własny oraz kontraktowy we współpracy z niezależnymi, zaufanymi Przewoźnikami.

 

Transport do Szwecji:

  • obsługa  całego kraju (łącznie z wyspą Gotlandią i Olandią)
  • codzienne wysyłki towaru w rejon Malmo, Goteborga, Jonkopingu i Sztokholmu
  • dwa razy w tygodniu wysyłka towaru do północnych krańców Szwecji – Ostersund, Umea, Lulea, Pitea, Kiruna oraz na wyspę Gotlandia

Transport do Norwegii:

  • w imieniu klienta odprawy celne do i z Norwegii
  • codzienna wysyłka towarów w rejon Oslo
  • dwa razy w tygodniu, przez cały rok, obsługa rejonu Trondheim, Stavenger, Haugesund i Bergen, Alesund, Mo I Rana i Bodo, Narvik, Tromso, Lofoty

Transport do Danii:

  • codzienna wysyłka towarów do Zelandii oraz na Półwysep Jutlandzki

Transport do Finlandii:

  • codzienne dostawy w rejon Helsinek
  • raz w tygodniu obsługa rejonu Oulu, Kuopio, Vaasa, Turku oraz Tampere
Magazynowanie

Magazynowanie

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, świadczymy usługi magazynowania towarów. Do dyspozycji mamy własny magazyn, który mieści się w Śremie, przy ul. Rolnej 1.

Posiadanie przestrzeni magazynowej daje duży komfort  i ogromne pole manewru we wszelkich działaniach związanych z logistyką transportowanych przez nas ładunków. To baza, która została stworzona na potrzeby własne Firmy oraz naszych Klientów, skąd dokonywane są wszelkie usługi logistyczne.

Magazyn znajduje się pod stałą ochroną i monitoringiem, a to zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa przechowywania towaru naszych Klientów. Ponadto są one składowane w warunkach kontrolowanej temperatury.

Świadczymy także usługi z zakresu rozładunku, przeładunku, paletyzowania oraz składowania towarów.

Magazyn funkcjonuje:

-od poniedziałku do czwartku, od 6:00 do 22:00

-w piątki całodobowo (do soboty, do godz. 22:00)

-w niedziele od 6:00 do 18:00

Obsługa celna

Obsługa celna

Transport międzynarodowy to obecnie bardzo prężnie działająca branża. Zapotrzebowanie na usługi przewozu różnych ładunków jest ogromne. Profesjonala obsługa celno-spedycyjna jest więc niezwykle istotna.

Odprawy celne to szereg czynności determinowanych przez zasady postępowania celnego. Kontrole celne mają na celu zweryfikowanie danego towaru oraz zabezpieczenie obrotu towarowego za granicą pod kątem pełnej zgodności z prawem i międzynarodowymi umowami.

Opierając się na długoletnim doświadczeniu i zdobytej wiedzy, gwarantujemy pełen profesjonalizm w zakresie ww obsługi celnej przesyłek.

Kompleksowa obsługa celna przesyłek, które wymagają dokonania odpraw celnych lub udzielenia gwarancji na tranzyt jest realizowana przez współpracujące z nami, rzetelne Agencje Celne w Świnoujściu, Malmo, Kopenhadze i Stromstad.

Ponadto obsługujemy pozaunijny ruch towarowy, w szczególności w relacjach norweskich.

Doradztwo w zakresie przewozu ADR

Doradztwo w zakresie przewozu ADR

ADR to europejska, międzynarodowa konwencja dotycząca przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych. Przepisy umowy ADR są restrykcyjne i nowelizowane co 2 lata. Regulują w szerokim spektrum warunki przewozu poszczególnych materiałów niebezpiecznych w międzynarodowym transporcie drogowym.

Imex Logistics Sp. z o.o. spełnia wszystkie wymagania dot. przewozu materiałów ADR.

Wszyscy nasi kierowcy oraz pozostali pracownicy odpowiedzialni za transport materiałów niebezpiecznych uczestniczą w okresowych szkoleniach w zakresie procedur postępowania, a także zagrożeń występujących podczas przewozu towarów niebezpiecznych.

Nasza flota posiada niezbędne, wymagane wyposażenie, dzięki czemu przewóz towarów ADR jest wykonywany zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi.